Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Ladislav Hruška, Mgr.

Praxe

2007 - dosud

TV Prima

Reportér, moderátor
 • Reportér Zpráv TV Prima

 • Moderátor relace Minuty regionu

 • ____________________________

  2005 - dosud

  FREKVENCE 1 - Praha

   

  Reportér, zprávař, editor

  • Pokrývání aktuálního zpravodajství z domova a zahraničí

  • Editor denního zpravodajství

  • Kompletace a moderace zpráv

  _____________________________

  2004 - 2005

  Český Rozhlas Regina, ČRo 1 - Radiožurnál

   

  Redaktor zpravodajství

  • Pokrývání pražského zpravodajství

  ______________________________

  2003 - 2004

  Český Rozhlas Region - Praha a Středočeský kraj

   

  Reportér pro Nymbursko

  • Pokrývání zpravodajství na Nymbursku a ve středních Čechách

  ______________________________


  1998 – 2002 Nymburský deník Nymburk

   

  Externí spolupráce - redaktor


  ______________________________

  2002 - 2004

  Základní škola Městec Králové

   

  Učitel

   

  ______________________________

  Vzdělání

  1996 - 2001

  UNIVERZITA HRADEC KRÁLOVÉ

  Učitelství pro základní školy (Biologie, chemie)

  xxx

   

  Rozhovor pro web F1 (podzim 2007)

  Životní sen? Naučit se bruslit, plavat a hrát squash nejméně jako začínající poloprofesionál.

  Další aktivity, záliby, sport? Už 17tý rok jsem zaprodal své tělo i duši skautingu. Naučili mě tam třeba, jaké uzle si mám uvázat, když mi bude nejlíp i nejhůř. Opravdu fajn spolek. Ne nadarmo se říká: jednou skautem - navždy skautem.

  Ideální odpočinek? Teprve mě čeká. Na Bahamách nebo na Seychelách - na obou místech je dobře, a to "VŠEM" bez rozdílu věku, náboženství, sexuální i kriminální orientace

  Oblíbené jídlo, pití? Těstoviny na všechny způsoby - v restauraci neodolám špagetám nebo lasagne, zapiju černou značkovou limonádou light. V přírodě vede jednoznačně párek opékaný nad ohněm (bez příměsí parket, lakovaného nábytku a jiného pseudodřeva).

  Oblíbená kniha? Fyziologie rostlin a živočichů, Virologie a bakteriologie, Fyzikálně - chemické metody I, II, Organická a anorganická chemie. To jsou povinně oblíbené, ostatním jsem na chuť zatím moc nepřišel.

  Oblíbený film? Slunce, seno na všechny způsoby a stále žasnu nad Formanovými "přízraky".

  Proč pracuješ na Frekvenci 1? Nikdo na mě neštěká, v okruhu vlastních témat mám volný výběh, do boudy se schovávám rád (pozn. aut. - boudou je na F1 míněno ministudio, kde redaktor točí reportáže).

  První setkání s Frekvencí 1? Asi v patnácti letech jsem ji slyšel poprvé a řekl jsem si: "Tam je sranda, tam bych chtěl pracovat." Po třinácti letech se mi přání splnilo a stále mi to ještě asi nedochází.

  Jak jsi se dostal k práci v rádiu? Klasický konkurz, bohužel žádní známí.

  Co bys dělal, kdybys nebyl v rádiu? Byl bych tam, odkud jsem utekl - od školní katedry.

  Nejkrásnější dovolená? 365 dní v roce v pracovním nasazení - jinak se spacákem kdekoliv v lese, na vodě, na horách, pod sluncem...

  Co vše jsi dělal před nástupem do rádia?Sbíral jsem starý papír, šípek, řezal ve fabrice modelínu a skládal barvičky. Mezitím jsem se snažil učit a nakonec učil ostatní - říká se tomu učitel, ale připadal jsem si někdy spíš jako krotitel.

  Největší úspěch? Snažím se, abych jím završil každý můj pracovní i mimopracovní den. Hlavně když večer usínám s úsměvem na tváři. A to je zatím často, zatím...

  Co by sis nikdy nevzal na sebe? Jsem pro každou dobrost i špatnost - naopak bych už nikdy nevyšel ven nahý. Jednou jsem to udělal kvůli sázce a dodnes trnu, kde všude se fotky dřív nebo později objeví.

  S kým bys nejraději strávil hodinu v sauně a proč? Možná tak s Honzou Musilem. Ale už mu ji zrušili, tak se jí rád vyhnu. Příliš tepla mi škodí.

  Uměl bys v nouzi rozdělat oheň bez sirek? Za pokus to určitě stojí. Třít lukem a klacíkem do důlku se senem a vykřesat z toho jiskru, je ale otázka i půlhodinové dřiny a není jisté, že se to ve finále podaří.

  Jaký největší trapas jsi zažil v poslední době? Během velmi otevřeného rozhovoru jsem po telefonu nerozeznal po hlase kamaráda od jeho otce. Asi se tatínek hodně divil...

  Co nejhoršího jsi omylem řekl do éteru?Zřejmě to můj šéf tehdy neodhalil, tak to ještě raději říkat nebudu.

  Který pořad Frekvence 1 se ti nejvíc líbí?Jednoznačně Kvízshow Pavla Kučery - je to opravdu dobrý moderátor. Už tu pracuje dlouho, tak je zkušený a ostatní strčí lehce do kapsy. A to ještě neví, že už mu sahám po kotníky.

  ________________________________________________________________

  Rozhovor pro Funweb F1 (zima 2007)

  čtěte ZDE